BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi ne yazık ki kanlı bir askerî darbe girişimine sahne olmuştur. Milli irademizin simgesi TBMM bombalanmış, milletimiz kurşunlanmış, bombalama ve çatışmalar neticesinde 252 kişi vatandaşımız şehit düşmüş, binlerce kişi yaralanmıştır.

Darbeler döneminin artık gerilerde kaldığını düşünürken yapılan bu korkunç darbe girişimi ülkemizin demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini alacaktır. Milletimiz darbelerden ve askerî müdahalelerden çok çekmiş, bu süreçlerde büyük acılara tanıklık etmiştir. Türkiye’de demokratik bir siyasal ve toplumsal kültürün yeşermesinin önündeki en büyük engellerden birisi darbelerdir. 21’inci yüzyılda demokrasiler de olması gereken Türkiye böyle bir tabloyu kesinlikle hak etmemektedir. Artık iktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasal aktörlere ve vatandaşlarımıza düşen görev; sağduyu ile hareket etmek, ülkeyi kardeş kavgalarına sürükleyecek maceralara karşı uyanık olmak, demokrasiyi ve toplumsal huzuru sonuna kadar savunmaktır.

Aslında 15 Temmuz, yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın tarihine geçecek, Demokrasi Bayramı’dır. Bu süreçte, öncelikle Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile hükümetimizin kararlığı milletimize cesaret vermiştir. Darbeye kalkışanlara bir ağızdan karşı çıkan parti liderleri ile STK’larımızın sağduyulu açıklamalarına ve basınımızın darbe karşıtı tutumuna teşekkür ediyoruz. Demokrasimize sahip çıkan necip milletimize, güvenlik güçlerimize, darbe girişimine destek vermeyen ordu mensuplarımıza tek tek teşekkür ediyoruz.

Milli İradeyi korurken şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Askerle milleti karşı karşıya getirmek üzere bu ihanet tezgahını tasarlayan hainlerin tek tek temizlenmesini ve en ağır ve caydırıcı cezaları almasını bekliyoruz. Gün birlik günüdür. Bu darbe teşebbüsü ve terör saldırıları inşallah atlatılmıştır. Yine de milletimizin, bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için tedbir ve teyakkuz halinde kalması önemlidir.  Allah yar ve yardımcımız olsun, bu millete bir daha böylesi acılar göstermesin.

Saygılarımızla,

TULİP FORUM

Schreibe einen Kommentar